Ритуал – невід’ємна частина організації сну дитини. Основний принцип в тому, що ритуал має бути постійним, помітним і зрозумілим.
Сповільнення - перед ритуалом (за 10-20 хв в залежності від віку дитини) активно переключаємо дитину на бульш спокійні активітети, та забираємо всі стимулюючі іграшки і яскраве світло. Можна гортати книжку, співати, ходити по кімнаті, стояти біля вікна, розглядати книги на полиці чи магніти на холодильнику. Тоді плавно пересуваємось у спальню і робимо ритуал на сон.
Послідовність дій в ритуалі завжди одна і та ж сама, незалежно від того, хто вкладає дитину.
Є три види ритуалів::
На нічний сон
На денний сон
На пробудження
Приклад ритуалу на нічний сон (виділяємо 15-30 хв):
Купання (гігієнічні процедури)
Масаж
Зміна підгузника
Одягання піжами
Прощання з вулицею біля вікна
Закривання штор з мамою
Колискова
Годування
Контрольна фраза «на добраніч»
Вкладання в ліжечко (або звичним для вас способом)
Приклад ритуалу на денний сон (виділяємо 5-10 хв):
Прощання з вулицею біля вікна
Закривання штор з мамою
Колискова
Контрольна фраза «на добраніч»
Вкладання в ліжечко
Ритуал на пробудження: проводиться після закінчення будь-якого сну в ліжечку. Ритуал на пробудження найкоротший, він виглядає максимально театралізовано (dramatic wake up). Він важливий для того, щоб дитина розуміла коли пора вставати. Тобто, якщо дитина прокинулась, а мама не зайшла в кімнату і не сказала весело «доброго ранку», то ще не час вставати. Таким чином цей ритуал виробляє звичку на те, що або сон закінчений, або потрібно ще спробувати поспати. Також, якщо дитина прокидається і плаче, яскравий ритуал переключить її увагу і дитина перестане вередувати.
Comentarios